Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Cele strategiczne firmy – załóż i nie zbankrutuj

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Założenie własnej firmy to marzenie wielu ludzi. Praca na własny rachunek jest zdecydowanie ciekawsza niż spędzanie ośmiu godzin w korporacji. Jak więc dobrze zacząć własny biznes?
Cele strategiczne firmy – załóż i nie zbankrutuj

Research i biznesplan

 

Zanim zdecydujemy się na założenie działalności gospodarczej, warto zrobić rozeznanie rynku. Musimy sprawdzić, czy w naszym regionie istnieje zapotrzebowanie na dany produkt czy usługę. Jeśli istnieją już firmy specjalizujące się w danej dziedzinie, to przebicie się ze swoją ofertą może być bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że konkurencja jest całkowicie zła. Napędza ona bowiem koniunkturę i zmusza do ciągłej walki o klienta.

 

Jeśli mamy już pomysł, czas utworzyć biznesplan. To bardzo ważny krok, ponieważ pozwala on nam na wyznaczenie celów oraz kierunku, w jakim podążać ma nasza firma. Plan ten przyda się również w momencie, gdy będziemy starali się o dofinansowanie czy też pożyczkę w banku. Jeśli czujemy, że nie mamy wystarczającej wiedzy, by rozpocząć działalność, możemy skorzystać z bogatej oferty szkoleń, które przybliżą nam najważniejsze zagadnienia. Pamiętaj również, że w dzisiejszych czasach, by dotrzeć do swojej grupy docelowej, niezbędne jest funkcjonowanie w social media. Posiadanie fanpage'a na Facebooku nie tylko podkreśla naszą obecność w internecie, ale pozwala również na komunikację z klientami. Możemy wówczas nie tylko informować społeczność o aktualnych promocjach czy usługach, ale także przygotowywać konkursy, które zaktywizują i zaangażują internautów.

 

Realizuj cele strategiczne

 

Kiedy już oficjalnie zaczniemy działalność, powinniśmy zadbać o konsekwentne realizowanie postawionych sobie wcześniej celów. Musimy pokonać wewnętrzny strach i niepewność, by nie wprowadzić do naszej firmy niepotrzebnego chaosu. Trzymając się planu i podejmując czasami ryzykowne decyzje jesteśmy w stanie rozwijać nasze przedsiębiorstwo. Oczywistym jest, że w biznesie nic nie jest do końca pewne i trudno przygotować się na każdą ewentualność. Dlatego tak ważne są cele strategiczne. Zwiększamy w ten sposób szansę, na to, że firma utrzyma się na rynku dłużej niż kwartał. Pod tym linkiem przeczytasz o narzędziach, które pomogą ci osiągnąć postawione cele w biznesie. Pamiętajmy jednak, że człowiek uczy się przez całe życie. Jedna z biznesowych anegdot mówi zaś, że przez pierwszych siedem lat szef firmy popełnia wszystkie możliwe błędy. Dopiero po tym czasie ma na tyle duże doświadczenie, by jeszcze bardziej rozwinąć swoje przedsiębiorstwo.


MRDzisiaj
Poniedziałek 22 lipca 2019
Imieniny
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl