Wewnątrz budowli trwają prace konstrukcyjne w kopule. Remontowane są pomieszczenia piwniczne oraz drewniana konstrukcja nad krematorium. Na zewnątrz prowadzone są roboty izolacyjne budynku wymieniana jest instalacja odgromowa. .
Prace wykonuje firma Architektoniczno – Budowlana Restauracji Zabytków Architekton w Głogowi, która wygrała przetarg na renowację kaplicy cmentarnej wraz z zapleczem.
Zakres zadania obejmuje m.in.: wykonanie izolacji przeciwwilgociowej w części piwnicznej, wymianę pokrycia dachu wraz z instalacją odgromową, wykonanie badań stratygraficznych i robót murarsko–tynkarskich. Okna i drzwi będą poddane renowacji, wymienione mają być wentylatory dachowe, zdemontowana będzie nieczynna instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami w kaplicy i pomieszczeniach przyległych, zamontowane elektryczne maty grzejne oraz grzejniki promiennikowe.
Prace planowane są w dwóch etapach – w pierwszym renowacja kaplicy pogrzebowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, w drugim - pozostałych części obiektu. Planowane zakończenie całości prac w 2022 r.