Kolejne medale szachistów legnickiej Miedzi

Kolejny świetny występ na swoim koncie zanotowali młodzi szachiści K.Sz. Miedź Legnica. Tym razem powrócili z czterema medalami z Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Kolejne medale szachistów legnickiej Miedzi
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W zawodach rozegranych w Lubinie wystartowało 120 zawodników z dolnośląskich klubów podzielonych na grupy wiekowe.

Najlepiej zaprezentował się Antoni Komendecki, który wygrał w kategorii do lat 12. Wystartowało w niej 26 zawodników i do zwycięstwo trzeba było zgromadzić 6 pkt w 7 partiach.

Ze srebrnym medalem na domu powróciła Małgorzata Miklosz. Zdobyła 5 pkt i zajęła 2 miejsce wśród dziewczynek do lat 12. Również srebrny medal zdobył Gabriel Karaszewski. W grupie do lat 10 w której wystartowało 28 zawodników zdobył 5,5 pkt i to pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca.

Czwarty medal dla ekipy Miedzi wywalczyła w grupie dziewcząt do lat 10 Hanna Jaworska. Zdobycie brązowego medalu jest jak dotychczas największym osiągnięciem tej młodej zawodniczki.