Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Szachowe złoto Piotrka

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Świetny występ na swoim koncie zanotował 15-letni szachista K. Sz. Miedź Legnica Piotr Kołodziejski, który zdobył tytuł Mistrza Polski Amatorów.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Szachowe złoto Piotrka
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W zawodach rozegranych w Pęgowie wystartowało aż 172 zawodników o rankingu poniżej 2000 Elo. Piotrek rozstawiony był dopiero z 61 numerem startowym i jego postawa była ogromną sensacją mistrzostw.

Zdobył 7,5 pkt. w 9 partiach i zasłużenie powrócił do domu ze złotym medalem i tytułem Mistrza Polski. Świetnie zaprezentował się także kolega klubowy Wiktor Lewandowski. Zdobył również 7,5 pkt, jednak dodatkowe kryteria spowodowały, że uplasował się na 4 miejscu.