Miedź poległa w Koronowie

Legniccy piłkarze przegrali dziś w wyjazdowym meczu z Victorią Koronowo, 0:3. Jest to pierwsza porażka Miedzi od kiedy posadę szkoleniowca drużyny przejął Janusz Kudyba.

Jako pierwszy do siatki legniczan w 24 minucie trafił z rzutu karnego Robert Kawałek. Niespełna 20 minut później Kawałek ponownie pokonał Dżuldinowa, podwyższając rezultat spotkania na 2:0. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron zawodnicy Miedzi dążyli do zdobycia kontaktowego gola, natomiast gospodarze skupiali się na obronie korzystnego rezultatu. Mimo kilku okazji legniczanom nie udało się trafić do bramki strzeżonej przez Roberta Tomaszewskiego. Zamiast pierwszego celnego trafienia gości, w 57 minucie kibice zobaczyli trzecią bramkę dla gospodarzy. Autorem kapitalnego strzału, który ustalił wynik spotkania był Bartosz Migawa.

Dzisiejszy mecz sędziował, znany legniczanom ze skandalicznych decyzji podjętych w trakcie spotkania Miedź-Ślęza, szczeciński arbiter Piotr Gałązka.

Miedź: Dżuldinow - Mikutel, Kotlarski, Bakrac, Żółtowski – Kowalczuk, Kłak, Garuch, Łodyga (65 Zagdański) – Ochota (87 Kociszewski), Ilków-Gołąb.

Victoria: Tomaszewski - Stoppel, Raszka, Poznański, Malczuk - Skonieczka, Migawa, Kardasz, Kawałek - Kanik, Nowicki.

Szersza relacja meczu Victoria Koronowo-Miedź Legnica w środowym numerze tygodnika Express Legnicki.