Burski:Nie musi być pazerny

Piotr Burski wczoraj po raz pierwszy rozegrał w barwach "Miedzianki" pełne 90 minut. Był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Zanotował 3 asysty, a niewiele brakowało, aby jego strzał dał legniczanom czwartą bramkę.

-Strzeliliśmy 3 bramki na wyjeździe, graliśmy bardzo dobrze, jednak zabrakło konsekwencji i doświadczenia. Trzeba o tym meczu jak najszybciej zapomnieć i myśleć już o spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec, tym bardziej, że przegraliśmy z nimi w Pucharze Polski 0:1 – przypominał po meczu w Polkowicach napastnik wypożyczony z Wisły Płock.

Fakt, że 24-letni snajper wystąpił w sobotę w pełnym wymiarze czasowym był sporym zaskoczeniem dla zwolenników legniczan.

-Nie jestem jeszcze w pełni dyspozycji, wciąż wracam do siebie po poważnej kontuzji. Odczuwałem zmęczenie w drugiej połowie meczu. Od 70 minuty brakowało sił, ale trzeba było zacisnąć zęby i pomagać drużynie – tłumaczył Piotr Burski.

Napastnik "Miedzianki" asystował przy dwóch pierwszych golach - Marcina GaruchaAdama Kłaka. Za faul na nim podyktowany został także rzut wolny, który Jewhen Kowalczuk zamienił na bramkę.

-Napastnik nie musi być pazerny, bo rozlicza się go co prawda za strzelone bramki, ale jeśli dogrywa i po jego podaniach padają gole, nikt nie posądzi go o złą grę. Cieszą mnie te asysty, ale oddałbym je wszystkie za zwycięstwo. Przy stanie 1:3 uderzyłem też w słupek. Szkoda – zakończył snajper Miedzi.