Pierwsze zwycięstwo!

Podopieczni Janusza Kudyby sięgnęli dziś po pierwsze 3 punkty w tym sezonie. Zwycięstwo 2:1 nad faworyzowanym zespołem Nielby Wągrowiec już w doliczonym czasie gry zapewnił legniczanom Piotr Burski.

Od pierwszej minuty to gospodarze dyktowali warunki gry. Groźne akcje Nielby nie przyniosły jednak rezultatu w postaci gola, głównie za sprawą udanych interwencji Aleksandra Dżuldinowa. Za to w 36 minucie legniczanie wyprowadzili kontratak, który dał im prowadzenie. Wyśmienitą serią podań popisali się w tej akcji legniccy napastnicy: Piotr BurskiPaweł Ochota. Ostatecznie do siatki gospodarzy trafił ten drugi, natomiast Burski asystował przy tym trafieniu. Do przerwy podopieczni Janusza Kudyby kontrolowali już przebieg boiskowych wydarzeń i rezultat nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Po akcji środkiem pola w 65 minucie Piotr Wrzeszcz pokonał Aleksandra Dżuldinowa. Remisowy rezultat utrzymywał się do ostatniej minuty spotkania i gdy wydawało się już, że oba zespoły zadowoli podział punktów, po sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy drugiego gola dla "Miedzianki" zdobył Piotr Burski.

Drużyna Miedzi Legnica odniosła zwycięstwo na arcytrudnym terenie. Dla Nielby dzisiejsza porażka była pierwszym niepowodzeniem, w dotychczasowych spotkaniach tamtejszy zespół notował bowiem same zwycięstwa i wraz z Ruchem Radzionków zajmował pozycję lidera ligowej tabeli.

Bramki: Wrzeszcz (65) - Ochota (36), Burski (90+2)

Miedź Legnica: Dżuldinow - Syska (61 Tworek), Gawlik, Bakrac, Kowalczuk - Musiałowski (83 Łodyga), Kłak, Cisse (21 Zagdański), Garuch - Ochota (68 Ogórek), Burski.