Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Pogrom w Bydgoszczy

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Podopieczni Janusza Kudyby doznali kolejnej bolesnej porażki. Legniczanie przegrali w meczu VII. kolejki II-ligowych rozgrywek z drużyną Zawiszy Bydgoszcz, 0:5.

Wynik dzisiejszego spotkania już w 15 minucie otworzył debiutujacy w barwach Zawiszy Marcin Sobczak. 22-letni napastnik pokonał Aleksandra Dżuldinowa strzałem głową po dośrodkowaniu Stefańczyka. Zaledwie 5 minut później mogło być już 2:0 jednak rosyjski golkiper "Miedzianki" zdołał obronić rzut karny przyznany bydgoszczanom za faul Vojislava Bakraca w obrębie szesnastki gości. Kwadrans później sztuki, która nie udała się wykonującemu "jedenastkę" Lilo, dokonał Szymon Maziarz i do przerwy legniczanie przgrywali już 0:2.

Po zmianie stron gospodarze urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Zaczęło się w 56 minucie, gdy do siatki Miedzi trafił Magdziński. 10 minut później swojego drugiego gola w dzisiejszym meczu zdobył Szymon Maziarz, a po 120 sekundach na tablicy świetlnej w Bydgoszczy widniał już rezultat 5:0. Zdobywcą piątej bramki został Maciej Dąbrowski.

Zawisza Bydgoszcz-Miedź Legnica 5:0

Bramki: Sobczak (15), Maziarz (35, 65), Magdziński (56), Dąbrowski (67)

Miedź: Dżuldinow – Syska, Bakrac, Tworek, Kowalczuk (21 Czuryło) – Monasterski (46 Łodyga), Kłak, Cisse, Zagdański (72 Gawlik), Garuch – Burski.