Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Miedź ograła Ślęzę, 3:1

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze Miedzi Legnica dzięki bardzo dobrej grze zdołali pokonać zespół Ślęzy Wrocław w rozegranym dziś meczu 13 kolejki II-ligowych rozgrywek, 3:1. Trzy bramki dla gości ustrzelił Piotr Burski.

Derbowy pojedynek rozpoczął się dla legniczan w wymarzony sposób. Paweł Ochota wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy Roberta Piwowara, przechwycił piłkę w obrębie pola karnego wrocławian i zgrał ją do niepilnowanego Piotra Burskiego. Stojący na 5 metrze napastnik nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem gola dającego Miedzi prowadzenie. Piłkarze Ślęzy odpowiedzieli po 10 minutach. Dośrodkowanie Pawła Kowala zmarnował jednak Bartosz Szepeta. Była to jedna z nielicznych okazji, po której gospodarze byli w stanie zagrozić bramce Aleksandra Dżuldinowa. W 19 minucie bliski podwyższenia rezultatu na 2:0 był Burski, 6 minut później Marcin Ogórek stanął przed podobną szansą – w obu przypadkach brakowało celnego wykończenia. Minutę przed końcem pierwszej połowy spotkania wyśmienitą akcję przeprowadził, rozgrywający dziś świetne zawody, Paweł Ochota. 22-letni napastnik "Miedzianki" wbiegł w pole karne, wygrał pojedynek z dwoma obrońcami Ślęzy i odegrał piłkę wprost pod nogi Piotra Burskiego, który potężnym strzałem wpakował ją do bramki gospodarzy.

Po przerwie wrocławianie potrzebowali zaledwie 4 minut na zdobycie kontaktowego gola. Przy trafieniu Radosława Flejterskiego bramkarz legniczan, Aleksander Dżuldinow nie zachował się najlepiej. Uderzona z rzutu wolnego piłka długo opadała w kierunku dalszego słupka, by ostatecznie "wpaść za kołnierz" rosyjskiego golkipera. Gdy wydawało się, że gospodarze będą dziś jeszcze w stanie walczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową, nadzieje miejscowych kibiców rozwiał Piotr Burski. Napastnik legniczan co prawda nie trafił do siatki Grzegorza Paukszta w 50 minucie, kiedy piłka po jego strzale głową minęła słupek wrocławskiej bramki, sztuki tej zdołał jednak dokonać już 3 minuty później, kiedy w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Ślęzy. Trzecie trafienie wychowanka Nera Poddębice pogrążyło podopiecznych Jerzego Szalińskiego. Legniczanie mogli, a nawet powinni podwyższyć prowadzenie, ale mimo wypracowania sporej ilości sytuacji podbramkowych, nie zdołali strzelić kolejnych goli. Najlepsze z nich zmarnowali: Paweł ŁodygaMarcin Garuch. W obu przypadkach na drodze piłkarzy "Miedzianki" stał już tylko Grzegorz Paukszt, jednak podopiecznym Janusza Kudyby zabrakło precyzji.

Wrocławianie w 7 ostatnich ligowych kolejkach zgromadzili 14 punktów, tracąc przy tym zaledwie 4 gole. Po meczu z Miedzią liczba straconych przez zespół Jerzego Szalińskiego bramek wzrosła niemal dwukrotnie, a zawiedziony takim rezultatem szkoleniowiec Ślęzy przyznał, że tak źle jego podopieczni nie grali już od dawna.

Ślęza Wrocław-Miedź Legnica 1:3 (0:2)

Bramki: Flejterski (49) – Burski (6, 44, 53)

Miedź: Dżuldinow Ż – Syska, Tworek, Bakrac, Czuryło (60 Gawlik) – Ogórek, Kłak, Garuch Ż, Kowalczuk (64 Łodyga) – Burski, Ochota (78 Orłowski)