Remis Konfeksu

W rozegranym dziś meczu 11 kolejki IV-ligowych zmagań piłkarskich, występujący w roli gospodarza Konfeks Legnica zremisował z drużyną BKS Bobrzanie Bolesławiec, 2:2. Bramki dla legniczan zdobyli: Wojciech Górski i Andrzej Andrzejewski.

W pierwszej części spotkania gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Konfeksu stwarzali podbramkowe sytuacje znacznie częściej, niż zespół przyjezdnych. Pierwszą bramkę legniccy kibice zobaczyli jednak dopiero w 40 minucie, kiedy w obrębie "szesnastki" BKS-u faulowany był kapitan gospodarzy Wojciech Górski. Arbiter spotkania wskazał na "wapno". Do piłki podszedł poszkodowany w tej akcji Górski, który precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Zaledwie 2 minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu, gola wyrównującego zdobył były piłkarz Miedzi Legnica, Chrystian Serkies. Odpowiedź Konfeksu miała miejsce kwadrans później. Wojciech Górski egzekwował rzut wolny. Do dośrodkowanej z 20 metrów piłki doszedł Andrzej Andrzejewski i miejscowi kibice mogli cieszyć się z drugiej bramki zdobytej przez Konfeks. Wynik spotkania ustalił, na 20 minut przed ostatnim gwizdkiem, Adam Klimas.

Konfeks Legnica – BKS Bobrzanie Bolesławiec 2:2

Bramki: Górski (40 K), Andrzejewski (62) – Serkies (47), Klimas (70)

Konfeks: Struchowski – Pazio Ż, Łabeczko, Wilczyński, Moroch – Andrzejewski, Górski, Łacina Ż (88 Kisiel), Polański (89 Lefek) – Strużyński (81 Podraza), Postrożny