Finał tenisowych zmagań

W minioną sobotę dobiegły końca tegoroczne rozgrywki ligi tenisowej organizowanej przez legnicki OSiR. Od maja na kortach przy ul. Ogrodowej rywalizowało przeszło 100 zawodników.

Mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych, w sobotni poranek na kortach przy ul. Ogrodowej zjawiło się 24 zawodników. Po całym dniu zmagań zwycięzców rywalizacji nagrodzono pucharami. Miejsce na najwyższym podium zajął legniczanin Sławomir Sobieski, który w finałowym pojedynku pokonał Pawła Wysockiego. Trzecia lokata przypadła Waldemarowi Lepce z Jawora.

Sobotnie zawody stanowiły podsumowanie Legnickiej ligi Tenisowej 2009. Tuż po zakończeniu rozgrywek, najlepszym tenisistom sezonu wręczono statuetki. W turniejach, które odbywały się przez niemal pół roku najrówniejszą formę utrzymywał Marian Dutka, który ostatecznie został liderem tegorocznych rozgrywek ligowych. Drugie miejsce zajął trzeci w sobotnim turnieju Sławomir Sobieski, ostatnie miejsce na podium wywalczył Tomasz Garbaczewski.