Derby dla Konfeksu

Drużyna Andrzeja Kisiela odniosła zasłużone zwycięstwo nad lokalnym rywalem, zespołem Miedzi II Legnica, 3:2 (2:0). Dzięki dzisiejszej wygranej Konfeks awansował w IV-ligowej tabeli na 6. miejsce.

Podopieczni Andrzeja Kisiela już w początkowych fragmentach spotkania sprawiali korzystniejsze wrażenie, niż "Miedzianka". W 10 minucie Krzysztof Stryńskibył bliski zdobycia pierwszego gola, ale przegrał pojedynek sam na sam z Aleksandrem Dżuldinowem. W odpowiedzi Marcin Garuch próbował zaskoczyć Wojciecha Struchowskiego uderzeniem z dystansu, piłka odbiła się jednak od zewnętrznej części słupka i opuściła boisko. Chwilę później bliski strzelenia bramki był Wojciech Górski. Kapitan konfeksu stanął twarzą w twarz z "Saszą" Dżuldinowem, jednak Rosjanin po raz kolejny okazał się lepszy. Zespół z Grabskiego dopiął swego w 31 minucie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Miedzi, Przemysław Szuszkiewicz wykazał się największym sprytem i zdołał strzelić gola, otwierającego wynik meczu. Sztuka ta udała się także Remigiuszowi Postrożnemu, jednak arbiter nie uznał trafienia napastnika Konfeksu, odgwizdując pozycję spaloną. Na minutę przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę obrońca Miedzi, Piotr Czuryło, faulował we własnym polu karnym Wojciecha Górskiego. Sędzia przyznał gospodarzom rzut karny, który na bramkę zamienił poszkodowany chwilę wcześniej Górski.

Po zmianie stron to wciąż Konfeks dyktował warunki na boisku. Na 7 minut przed końcowym gwizdkiem Łukasz Polański podwyższył na 3:0, przesądzając tym samym o zwycięstwie swojej drużyny. W doliczonym czasie gry podopieczni Andrzeja Kisiela dwukrotnie dali się pokonać zawodnikom Miedzi. Najpierw do siatki Konfeksu trafił Jacek Niewiadomski, chwilę później Marcin Kardela ustalił wynik spotkania.

Konfeks Legnica – Miedź II Legnica 3:2

Bramki: Szuszkiewicz (31), Górski (45 K), Polański (83) – Niewiadomski (90+1), Kardela (90+3)

Konfeks: Struchowski – Pazio, Babeczko, Wilczyński, Szuszkiewicz – Polański, Łacina (90+3 Lefek), Górski, Andrzejewski (81 Moroch) – Stryński (74 Sawiński), Postrożny.

Miedź: Dżuldinow – Niewiadomski, Piotrowski, Czuryło (65 Cisse), Przybyłko (58 Krukowski) – Ogórek, Garuch, Dzięglęski (46 Kardela), Łysak – Łodyga, Orłowski (71 Kołodziński).