Bohater Garuch

To był niezwykle udany weekend dla piłkarzy drugoligowej Miedzi Legnica. Po ostatnich porażkach, mało kto wierzył w nagłe przebudzenie. A jednak.

Podopieczni trenera Janusza Kubota zdołali się podnieść i skazywani na pożarcie przez jednego z kandydatów do awansu do Orange Ekstraklasy, wygrali w imponującym stylu.

Sobotni rywal „miedzianki” liczy się w stawce drużyn walczących o awans do ekstraklasy, dlatego poloniści za wszelką cenę chcieli wywieźć z Legnicy komplet punktów. Początek spotkania nie zapowiadał niespodzianki. Jak można się było spodziewać, goście rozpoczęli zmasowane ataki na bramkę Miedzi. Bliski objęcia prowadzenia dla Polonii Warszawa był Ekwueme, ale zmarnował doskonałą okazję. Z upływem minut pojedynek stawał się coraz bardziej wyrównany.

Po zmianie stron ku uciesze miejscowych kibiców, coraz częściej do głosu dochodzili gospodarze. W 55. minucie po wzorowo wykonanej kontrze pierwszego gola w karierze zdobył filigranowy Marcin Garuch.

Trzy minuty później, za sprawą tego samego zawodnika, „miedzianka” prowadziła już 2:0. Poloniści przecierali oczy ze zdumienia widząc świetną i odważną grę miejscowych. Gdy w 88. minucie padł trzeci gol dla Miedzi, stało się jasne, że faworyt wyjedzie z Legnicy na tarczy. Gości dobił Sebastian Ziajka strzelając czwartą bramkę w doliczonym czasie gry. Bohaterem spotkania okrzyknięto Marcina Garucha, który stał się idolem legnickich kibiców. (tom)

Miedź Legnica - Polonia Warszawa 4:0 (0:0)

1:0 - Garuch 55', 2:0 - Garuch 58', 3:0 - Misan 88', 4:0 - Ziajka 90'.

Miedź: Mariak - Rajkiewicz, Strelec, Kotlarski, Kłak, Krzyżanowski, Wodniok (84' Żółtowski), Garuch, Zieliński (61' Majka), Ziajka, Płaza (65' Misan).

Polonia: Simunić - Wędzyński (64' Bartoszewicz), Udarević, Ekwueme, Olszar, Zasada (74' Citko), Broniewicz, Klepczarek (63' Kuzera), Bąk, Kosmalski, Moryc.

Legniccy kibice wreszcie mieli powody do radości z postawy Miedzianki. Fot. Wojciech Obremski

Choć natura nie obdażyła Marcina Garucha rewelacyjnymi warunkami fizycznymi, to jednak temu młodemu piłkarzowi talentu i ambicji nie można odmówić. Fot. Wojciech Obremski