Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Legniczanin w Księdze Rekordów Guinnessa

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Legniczanin Krzysztof Furtak znajdzie się w Wielkiej Księdze Rekordów Guinnessa.

A to dzięki udziale w 32. Maratonie Warszawskim. Krzysztof Furtak był jednym z wielu pasjonatów biegania z Legnicy, który wystartował w tej prestiżowej imprezie. Ale jako jedyny legniczanin wziął udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w kategorii "maratońskiej gąsienicy". Chodziło o to, by szczęśliwie do mety dobiegła najliczniejsza grupa ludzi połączonych ze sobą liną. W biegu wystartowało 51 osób. Na trasie nie obyło się bez kryzysu, ale wola walki i pobicia rekordu zwyciężyła i wszyscy uczestnicy tego niecodziennego startu, wbiegli na metę w komplecie.

Tym samym pobity został rekord Guinnessa w "Maratońskiej gąsienicy", który wcześniej osiągnięto podczas maratonu londyńskiego. Teraz uczestnicy "gąsienicy", w tym legniczanin, czekają na oficjalne potwierdzenie rekordu w Wielkiej Księdze Guinnessa. Krzysztof Furtak na co dzień pracuje w stacji diagnostycznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy.

***

W niedzielnym Maratonie Warszawskim wystartowało 3323 biegaczy. Legniczanin Zdzisław Lipowski zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej 60 - 65 lat. Drugi z naszych reprezentantów - Mirosław Jakubowski uplasował się na 98. pozycji w kategorii wiekowej 50 - 55 lat.