Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Czujemy się jak ludzie gorszej kategorii

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Rozmowa z Agnieszką Krysą, przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej w Legnicy

* Dlaczego uważacie, że właściciele pubów dyskryminują młodzież?

- Chcę przede wszystkim podkreślić, że Młodzieżowej Radzie Miejskiej nie chodzi o ludzi do 18 roku życia, ale o osoby do 21 lat, studentów pierwszych lat studiów, którzy po godz. 21 są wypraszani z lokalu. Dla nas to traktowanie młodszych klientów jak ludzi gorszej kategorii i zwyczajne łamanie praw obywatelskich. Skoro bowiem możemy głosować, dlaczego nie możemy siedzieć w lokalu tak długo jak chcemy i pozwalają godziny jego otwarcia.

* Mija godzina 21 i co się wtedy dzieje?

- Podchodzi kelner i wyprasza. Nie pyta, czy młody człowiek ma 18 lat, ale od razu, czy skończył 21, a jak mówi, że nie to jest wypraszany. Czasami niecenzuralnym zwrotem. Czasami zdarzały mi się takie sytuacje w gronie znajomych i to było dziwne uczucie, szczególnie że inni klienci się na nas patrzyli, czasami śmiali, gdy wychodziliśmy.

* Właściciel lokalu ma chyba prawo ustalać własne zasady i powiedzieć, że nie chce u siebie osób, które mogą psuć reputację lokalu?

- Tak, szczególnie, że nie dotyczy to ludzi awanturujących się, ale młodzież, która chce kulturalnie posiedzieć ze znajomymi. Myślę, że w grę wchodzi biznes. Osoby przed 21 rokiem życia przyjdą na soczek, 1-2 piwa i zajmują miejsce, podczas gdy starsi i pracujący mogą wydać więcej.

* Na kiedy zaplanowaliście debatę o godzinach otwarcia lokali dla młodych ludzi?

- Chcemy zaprosić szefów legnickich pubów i restauracji na 25 marca, na sesję MRM. Wcześniej przeprowadzimy ankietę wśród młodzieży, by dowiedzieć się jak są traktowani w lokalu po godz. 21.

Rozmawiał Tomasz Woźniak


TOWo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Sobota 29 lutego 2020
Imieniny
Lecha, Lutomira, Wiktora

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl