Trzy medale legnickich taekwondoków

W dniach 6 – 8 maja w Białymstoku, w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych rozegrano XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do.

Na starcie zjawiło się 249 zawodników z 49 klubów, w tym 10 zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do, którzy kwalifikacje do tegorocznej olimpiady uzyskali w makroregionalnych eliminacjach. Legniczanie w stolicy Podlasia wywalczyli trzy medale i 32 punkty w ramach Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w najcięższej kategorii wagowej pow. 66 kg mężczyzn wywalczył Filip Sikorski. Zawodnik z Legnicy w pobitym polu pozostawił 29 zawodników, wygrywając pięć pojedynków, w większości z o wiele cięższymi od siebie rywalami.

Dwa brązowe medale z olimpiady przywiózł Przemysław Kurasiak. Przemek wygrywając cztery pojedynki w konkurencji układów wywalczył trzecie miejsce, natomiast w walkach do 54 kg po pierwszym przegranym pojedynku z późniejszym mistrzem Polski, Przemek w repasażach spisał się znakomicie i wygrywając sześć kolejnych pojedynków stanął na najniższym stopniu podium.

Na bardzo dobry łączny dorobek punktowy Legnickiego Klubu Taekwon-do złożyła się dzielna postawa kolejnych pięciu legniczan, którzy swój start zakończyli na punktowanych miejscach: