Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Medale Pucharu Europy dla legniczan

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Wspaniały sukces osiągnęli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do podczas V Pucharu Europy, który rozegrano w miniony weekend w górskim kurorcie Samokov w Bułgarii.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W pucharze wystartowało blisko 200 zawodników reprezentujących 33 drużyny z 22 państw, w tym 15 drużyn narodowych.

Piątka zawodników LKT Legnica przywiozła z Bułgarii aż 7 medali. Maciek Żuk wywalczył dwa złote krążki. W pierwszym dniu pucharu - złoto w układach formalnych, natomiast w niedzielę sięgnął po złoto w walkach do 70 kg. Przemysław Kurasiak również wywalczył dwa medale - złoty w układach i srebrny w walkach do 56 kg juniorów. Gabriela Forgiel zdobyła srebrny medal w walkach do 50 kg, Paweł Dąbrowski - srebrny w układach, a

Karol Forgiel - medal brązowy również w układach.

W klasyfikacji klubowej kategorii seniorów Legnicki Klub Taekwon-do sklasyfikowany został na bardzo wysokim piątym miejscu. Natomiast Maciek Żuk, z dwoma złotymi medalami, wywalczył tytuł najlepszego seniora Pucharu Europy.

Już wkrótce zawodnicy LKT Legnica wyjadą do Kłobucka na tegoroczny Puchar Polski Seniorów i Juniorów (14–16 marca).